* INFO * * PSYCHOLOGIA * * ARTYKUŁY * * KAROL KOT * * HOROSKOP * * NETBUS * * GUESTBOOK * * KONTAKT *


Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz poznać więcej informacji o swoim znaku zodiaku zajrzyj na
www.astro.pl


A jeżeli chcesz poznac siebie od innej strony :] to zajrzyj tutaj :
www.czary.pl


Jeśli posiadasz na swojej stronie horoskop i chcesz aby link do niego znalazł się tutaj to
napisz do mnie


 • Baran

 • Byk

 • Bliźnięta

 • Rak

 • Lew

 • Panna

 • Waga

 • Skorpion

 • Strzelec

 • Koziorożec

 • Wodnik

 • Ryby • Baran (21.03 - 20.04)  Ludzie spod znaku barana są inteligentni, odważni, pewni siebie, szlachetnego charakteru dlatego też godni zaufania. Ich pracowitość nakazuje im postępować ostrożnie w życiu by dotychczasowego dorobku nie zmarnować. Zaleta pracowitości wyrabia w nich doskonałą niemal uniwersalną pamięć, która obok sukcesów może także przysporzyć kłopotów. Granice tolerancji są ograniczone, ale rozległe to też jednają im przyjaciół. W towarzystwie bywają mile widziani. Mężczyźni urodzeni pod tym znakiem, bywają szorstcy w stosunku do podwładnych. Kobiety spod znaku barana są piękne, szlachetne a zarazem zaradne,pracowite, towarzyskie, dobroduszne, łaknące wiedzy,nierzadko tryskają humorem i dowcipem. Mogą być złośliwe, chytre a nawet pogardliwe dla kobiet spod innych znaków. W przypadku gdy los przyniesie im szybko stosowny poziom dobrobytu, wystąpi niebezpieczeństwo, że kobieta-baran może roztrwonić swój majątek. Mężczyźni są nerwowi, zmienni w miłości, nadzwyczaj popędliwi, ale gdy raz podejmą decyzję rzadko od niej odstępują. Najczęściej obdarzeni zostają darem elokwencji, to też przez swoją wymówność umieją pozyskać sobie zwolenników. Jeżeli któryś baran obierze sobie zawód polityka, zwykle wysoko dochodzi, a nierzadko z hukiem spada z drabiny władzy. Warto podkreślić, że mężczyźni spod znaku barana umieją podobać się kobietom, ładnie się noszą, gustownie ubierają - są osobnikami dystyngowanymi. Mają najczęściej trudności z podjęciem decyzji zawarcia związku małżeńskiego, ale gdy już się zdecydują są stałymi dobrymi partnerami. Dbają także o rodzine, a swoje potomstwo próbują windować na wyżyny społeczne. Małżeństwo barana z lwem jest najszczęśliwsze i niezwykle harmonijne, choć także związek barana ze strzelcem jest korzystny. Osoby spod barana nie szybko znajdują swoje miejsce w życiu, zawodzie i rodzinie. Powinni starannie zająć się wyszukiwaniem dla siebie najstosowniejszej sytuacji, by dokonać dobrego wyboru partnerstwa. Jeżeli te trudności pokonają, powodzenie w życiu pewne. Musza jednak wiele i stale pracować nad sobą, gdyż ujemne cechy charakteru mogłyby wziąć góre i sprawić wiele trudności we współpracy z podwładnymi. Przykrości mogą wynikać także z niewłaściwego traktowania przyjaciół. W tym zakresie muszą sporo popracować nad sobą, by własciwie ukształtować stosunki w miejscu pracy. Powinni tak kierować swymi siłami, by wzbudzić zaufanie otoczenia. Szczęście i duże powodzenie w życiu może im przynieść ujawnienie, rozwinięcie i ukierunkowanie zdolności artystycznych a zwłaszcza pisarskich, choć w ,malarstwie czekają na nich sukcesy i sława.

  Planeta : Mars ; Kamień : Brylant ; Kolor : czerwony ; Dzień : wtorek.  Byk (21.04 - 20.05)  Główną cechą pozytywną byków jest siła i odwaga. Dlatego pewnośc siebie wynika u nich z poczucia swojej wartości. A ponieważ najczęściej są szlachetne, pracowite, a także ostrożne w życiu nie powodzi im się źle. Przez cały czas stabilizowanie swojego życia chłoną wiedzę, utrwalając wysokie zalety inteligencji. Ponad wiedzę przedkładają inne zalety... Kobiety spod byka nie ujawniają swojej przewagi nad kobietami spod innych znaków. Mężczyźni są mile widziani w towarzystwie, bywają zawsze uprzejmi, tolerancyjni, nieraz hojni. Uchodzą najczęściej za ludzi dobrych, choć zdarzają się także i złośliwcy. W zawodzie miewają nieraz trudności poprzez swoją szorstkość bycia, surowy tryb życia i trwały charakter. Kobiety są energiczne i odważne. Ich wygórowane ambicje powodować mogą nieporozumienia rodzinne. W wieku dojrzałym są chorobliwie zazdrosne i niezwykle gadatliwe, co może wpłynąć na urobienie im opinii trudnych we współżyciu. Jednak w większości są one wzorowymi żonami i dobrymi matkami. Cale swoje życie poświęcają bez reszty rodzinie i kształtowaniu ciepłej, domowej atmosfery. Mężczyźni spod znaku byka odznaczają się dużą odwagą, męstwem. Jeżeli dojdzie do tego ich śmiałość, pełne inicjatywy życie, to przedsiębiorczość doprowadzi ich do wielkich sukcesów. W życiu umieją znależć się w każdej sytuacji, nic co ludzkie nie jest im obce. Nie są rozrzutni, ale również nie są skąpi - potrafią wynagrodzić tych, których polubią. Wrażliwość na dolę człowieka równa im zwolenników i przyjaciół. Każdy mężczyzna spod znaku byka jest najwierniejszym mężem. Najidealniejszym związkiem jest małżeństwo osoby byka z lwem. Wiele radości i szczęścia przynosi również związek byka z rakiem. Możliwość szybkiego i dużego dorobienia się osób spod znaku byka, muszą być osiągnięte poprzez umiejętne kierowanie swym życiem. Osoby te nie powinny zaprzepaścić swych szans szybkiego osiągnięcia sukcesów majątkowych. W przypadku, gdy szasowo los nie sprzyja muszą wykazać wiele cierpliwości, uporu i konsekwencji w dążeniu do celu. W dążeniu do sukcesów i realizacji planów, wszystko jest do pokonania. Wszelkie trudności w dążeniu do szczęścia mogą tylko hartować osobowość i przybliżać prawwdziwe powodzenie w życiu. Osoby spo byka od urodzenia obdarzone są uzdolnieniami literackimi - jeżeli zwrócą na nie uwage, to mogą odnieść poważne sukcesy. Zamiłowanie do nauk ścisłych odpowiednio pielęgnowane, rokuje duże nadzieje w zdolnościach konstruowania aparatury i wynalazczości. Te walory muszą zostać odpowienio odkryte i rozwinięte.

  Planeta : Wenus ; Kamień : szafir ; Kolor : ciemno-niebieski ; Dzień : pi+/-tek.  Bliżnięta (21.05 - 21.06)  Ludzie spod znaku bliźniąt wyróżniają się pracowitością, zaradnością, umiejętnościami znajdowania się w każdej sytuacji. Potrafią zaradzić niepowodzeniu i złu, mogą twórczo rozwiązywać bieżące kłopoty, a ponieważ są także elokwentni, mile widzi się ich w towarzystwie. Dbają o to by środowisko miało o nich dobrą opinie, lubią pochwały a nie rzadko upajają się pochlebstwami. Łatwo ulegają wpływom osób postronnych. W sumie są oni nierozważni, łatwo zawierają kontakty i znajomości, szybko wyrażając zgode na duże zamiary, których prawie nigdy nie są w stanie doprowadzić do końca. Cechuje ich słomiany zpał . O ich chwiejnym charakterze świadczy również to, że zbyt łatwo i lekkomyślnie wydają pieniądze. Kobiety często odbiegają od tej grupy. Posiadają ukryte zalety, które mężczyzna musi odkryć i uzewnętrznić. Kobiety są miłe, urodne, prostoduszne a także zalotne. W wieku dojrzałym legitymują się sporym zasobem wiedzy i inteligencji. Jako małżonki są na ogół wierne, choć wierność nieraz wystawiana jest na próby życiowe przez współmałżonków. Mężczyźni w zasadzie są dobrego serca, przystojni i wogóle miłej powierzchowności. Natura obdarza ich rozumem, rozwagą i roztropnością, bywają wspaniałomyślni, ale także czasem chorobliwie podejrzliwi. Jeżeli zapoznają jaką sprawe, są niezwykle skrupulatni i dociekliwi, dlatego też chętnie zajmują się nauką. Uprzejmość jedna im przyjaciół, przebiegłość nieco zraża. Jeżeli mężczyzna spod bliźniąt znajdzie sobie inteligentną żone, to wtedy stanowią doskonałe małżeństwo. Jako mężowie i ojcowie są dobrzy i niezwykle przykładni. Związek małżeński osób spod znaku bliźniąt i koziorożca jest doskonały, choć również doby bliźniąt z wagą i rakiem. Osoby spod znaku bliźniąt ulegają częstym zmianom pozytywnym i negatywnym w życiu. Stosunek ludzi do nich oraz ich do otoczeniabywa także zmienny. Jednakże często te zmiany bywają przykre, dokuczliwe, a zjawiają się wtedy, gdy nikt się ich nie spodziewa. Bywają częstym rozczarowaniem. Po uporaniu się z tymi chorobliwymi trudnościami, zmiany okazują się korzystne a nawet szczęśliwe dla bliźniąt. W sumie wszelkie nowinki życiowe mogą dać zadowolenie. Ludzie spod znaku bliżniąt są gościnni to też często podejmują rodzine i znajomych. Takie kontakty okazują się korzystne dla bliźniąt, albowiem podejmowane osoby zwykle im się rewanżują w przyszłości. O towarzystwo należy dbać.

  Planeta : Merkury ; Kamień : szmaragd ; Kolor :żółty ; Dzień : Proda.  Rak (22.06 - 22.07)  Generalnie rak wpływa kojąco na charaktery ludzi. To też osoby urodzone pod jego znakiem są spokojne, cierpliwe, łagodne, lubiące towarzystwo kulturalne. Nie znoszą one ekstrawagancji, zarozumialstwa, pozerstwa, albowiem same są pełne taktu, subtelne, powściągliwe w wydawaniu opinii o innych. Nic dziwnego, że często i łatwo ulegają wpływom otoczenia, a nieraz i złym ludziom, którzy ich zalety charakteru wykorzystujądla swoich dziwnych poczynań. W takiej sytuacji popadają nieraz w nastrój smutku, a wewnętrzny niepokój nieraz ich gnębi. Osoby spod raka są dumne, chwalą się swoją osobowością, oczekujące uznania i żądne pochwał. A ponieważ nierzadko są chwiejni w swych postanowieniach, mają wątpliwości, to też w ich życiu występują sytuacje wieloznaczne. Kobiety są niecierpliwe ale oddane rodzinie, kochające małżonka i dzieci. Są dobrymi żonami i wzorowymi matkami. Swoje dzieci darzą bezgraniczną miłością. Jeżeli spotkają w życiu partnera na którym mogą sie oprzeć, jeżeli odczują silne wsparcie i jego mocny charakter, są bardzo szczęśliwe. Kobiety spod raka muszą mieć oparcie i pomoc w życiu. Mężczyźni są skromni, nieśmiali, skłonni do przesadnej pobożności. Umieją być mili dla otoczenia i niewymiernie towarzyscy. Ale zdarzają się również osobnicy nadzwyczaj pobudliwi, nerwowi, łakomi i kłótliwi. Przysparza im to wielu nieprzyjaciół i stwarza trudne sytuacje życiowe. W przeważającej większości są bardzo trudni w pożyciu małżeńskim. Związek zawarty przez dwie osoby spod znaku raka jest bardzo korzystny jak również połączenie raka ze skorpionem jet związkiem udanym i szczęśliwym. Osoby te powinny częściej niż inne spodziewać się spadku rodzinnego. Często osoby spod znaku raka muszą godzić się z utratą ukochanej osoby lub z rozstaniem się z przyjaciółmi. Nie należy ciągle wracać myślami w przeszłość. I chociaż może dokuczać im osamotnienie, nie powinni rozczulać się nad swoim losem, lecz całą energie życiową kierować w przyszłość. Jeżeli chwilowe słabości życiowe pokonają z powodzeniem to mogą liczyć na sukces zawodowy. Osoby spod znaku raka posiadają dar artystycznego widzenia świata. W przypadku gdy uzdolnienia te właściwie ukierunkują i rozwiną sukcesy przyjdą wielkie i niespodziewanie miłe. A jeżeli do tego osiągnięcia artystyczne wsparte zostaną działalnością społeczną to całe ich życie upłynie bardzo chwalebnie i pożytecznie. Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim.

  Planeta : Księżyc ; Kamień : agat ; Kolor : fiolet ; Dzień :poniedziałek.  Lew (23.07 - 23.08)  Znak lwa łagodzi obyczaje, to też osoby urodzone pod jego piętnem są, dobre, łagodne, dobroduszne, pobłażliwe dla słabostek innych, a także sympatyczne. Właśnie te osoby wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi z najbliższego otoczenia. Pomimo, że są takie wrażliwe i ambitne nie dają tego poznać lecz starają się nie wyróżniać spośród członków społeczności. Nieraz noszą się dumnie ale nie lekceważąco dla innych. Ich nadzwyczajna ruchliwość, szerokie zainteresowania różnymi sprawami, często rozewiązywanie problemów samodielnie, może sprawić wrażenie, że są samolubni. Nie często gniewają się ale kiedy już ich ktos zdenerwuje, bywają porywczy a nawet gwałtowni. Są skłonni nieraz wzniecić i rozpalić intrygi. Na codzień są przystępni, umieją ładnie i mądrze mówić, zręcznie zabawiają towarzystwo. Jeżeli zabiorą głos w jakiejś sprawie to ich osąd jest bardzo trafny wynika bowiem z bystrości umysłu, analitycznego myślenia, dalekowzrocznego patrzenia na sprawy i rozumienia innych. Kobiety często denerwują się i zachowują niezmiernie złośliwie w stosunku do kobiet spod innych znaków. Są gadatliwe, zawzięte i uparte. Natura nie skąpi im urody. Są dobrymi partnerkami mężczyzn, wiernie im towarzyszą przez całe życie. Idealnie nadają się do prowadzenia interesów handlowych Mężczyźni są odważni i śmiali w zawieraniu nowych znajomości, zawadiaccy w towarzystwie, wierni w miłości i małżeństwie, stali w przyjażni, bardzo kochliwi. Umieją być wspaniałomyślni, choć nieraz ponosi ich pycha i wtedy bywają nieznośni. Lubują się w pięknym barokowym prowadzeniu konwersacji. A ponieważ często znajdują się w niebezpiecznychi niezręcznych sytuacjach szczęśliwym zbiegiem okoliczności wychodzą z nich obronną ręką. Podobno także szczęście ich nie opuszcza. Są domatorami kochającymi rodzine. Najkorzystniejszy związek dla lwa to związek z wagą lub z lwem. Osoby te powinny nieustannie podejmować inicjatywy zawodowe, szukać kontaktów i nowych znajomości, które w przeważającej mierze będą korzystne. Nie wolno im zasklepić się w starych formach życia, to też nowe przyjaźnie, znajomości mogą przynieść im wymierne sukcesy. Tylko praca może dać zadowolenie i niekłamany sukces życiowy. Dom, jego zaciszne kąty dadzą wtedy satysfakcje, gdy będzie czym rozporządzać. Przeto od najmłodszych lat osoby spod znaku lwa muszą dążyć do sukcesów.

  Planeta : Słońce ; Kamień : rubin ; Kolor : złoty ; Dzień : niedziela.  Panna (24.08 - 23.09)  Jeżeli kobieta urodzi się pod znakiem panny będzie dobrym człowiekiem. Najczęściej są one uczciwe, bojaźliwe, pobożne i dobroduszne. Pragną służyć innym, to też często przywdziewają szaty zakonne. Jeśli wychodzą za mąż to są dobrymi żonami choć czasem płochliwymi, a także zbyt popędliwymi. Są dobrymi matkami. M eżczyźni natomiast lubią czystość, ład i porządek. Poprzez swoją wspaniałomyślność zjednują sobie przychylność inych osób a w ślad za tym uznanie w społeczeństwie. Mimo że są nieraz żądni sławy, zaszczytów i postępują czasem nierozważnie osiągają swoje zamierzone cele. W rodzinie są troskliwymi ojcami, sumiennymi opiekunami rodziny, starającymi się dać dzieciom wszystko na co ich stać. Biorąc pod uwage wyżej wymienione cechy można przyjąć że osoby urodzone pod znakiem panny są pracowite, skrupulatnie wykonujące swoje obowiązki, staranne w zawodzie, raktycznie na codzień, wyrózniające się swoją inteligencją. Są przeznaczone do poświęcenia się dla dobra nauki, bowiem z nauką nigdy nie miewają trudności. Na tym punkcie bywają nieraz zarozumiałe. Jako że mają wysokie mniemanie o sobie, często próbują pouczać innych, mieszać się w cudze sprawy. A że bywają takąe ławtowierne i niestałe w swych osądach chwiejne a nawet bojażliwe, toteż całe życie przysparza im sporo kłopotów. Połączenie osoby spod panny z drugą osobą pod tym samym znakiem przy normalnych obrotach ciał niebieskich jest wzorem pożycia i przykładem szczęścia i harmonii w małżeństwie. Związek panny z koziorożcem także może przynieść zadowolenie. NIe należy łączyć osoby spod znaku panny z wagą. Osoby urodzone pod tym znakiem są dobrego zdrowia, silni, energiczni, choć czasem wmawiają sobie choroby. Muszą one zwalczać własne przekonania o rzekomych dolegliwościach. Są predysponowani do kierowania zakładem przemysłowym lub placówką handlową. Duże powodzenie mają także w prowadzeniu własnego warsztatu. Muszą się pilnować by swym postępowaniem nie narażali swej reputacji czy autorytetu na szwank albowiem mogą mieć w swoim gronie nie tylko ludzi przyjaznych. Muszą opierać się na starych znajomościach które ich nigdy nie zawiodą oraz powinny unikać nowych znajomości, które mogą być dla nich zgubne. W przypadku pracy w dużym zakładzie nie powinny swym zachowaniem zrażać sobie przełożonych, bo to nie wyszłoby im na dobre.

  Planeta : Merkury ; Kamień : sardoniks ; Kolor :ciemno-żółty ; Dzień : Proda.  Waga (24.09 - 23.10)  Ludzie urodzeni pod znakiem wagi są zmienni. Jedni lubią skromne życie, chlubią się porządkiem, inni pozwalają sobie na wybryki. Ta druga część ludzi spod wagi wyraźnie ma niechęć do pracy, a wysiłek cięższy zupełnie omija. Toteż nic dziwnego że fantazjują, myślą o niestworzonych rzaczach, marnują energie na duże plany i próbują wznosić zamki na lodzie. Część osób o cechach skromności, zdrowej ambicji jest sprawiedliwa, ale uwikłana w wierzenia i przesądy. Wszyscy natomiast są nieco lekkomyślni, hojni i rozrzutni, nie umieją się denerwować albowiem gniew nie jest im znany. Wyznają zasadę, że tylko spokój może ich chronić przed dolegliwościami. Kobiety urodzone pod znakiem wagi są szczęśliwe ale zarazem podejrzliwe a nierzadko kłótliwe i awanturnicze. Przy tym bywają pogodne, wesołe umiejące swoją osobą zainteresować innych. Są przekonane, że nic tak nie zjednuje przyjaźni jak miła powierzchowność. Mają mnóstwo wielbicieli. Darzą swym szczerym uczuciem osoby z najbliższego otoczenia. Są dobrymi żonami, troszczą się o dzieci. Mężczyźni są niezwykle szczęśliwi w małżeństwie. Są przystojni , posiadają wiele elokwencji, toteż starannie rozwijają dar mowy by imponować innym. Lubią wygodne i spokojne życie. W zawodzie odnoszą duże sukcesy. Z uwagi na wielkość zainteresowań, otaczani są przez towarzystwo, z którym nie zawsze żyją w zgodzie. Bywa że mężczyźni spod wagi są kłótliwi i nerwowi. Ścisły związek mężczyzny spod znaku wagi z kabietą tego samego znaku, przynosi największe zadowolenie i wielkie szczęście. Ponieważ sosby spod wagi obdarzone są skłonnościami do nauk humanistycznych powinny te zdolności wykorzystywać. Mogą obrać sztuke teatralną lub malarską, angażując się jako artyści ale nie powinni zabierać się do reżyserii czy też kierowania kręceniem filmu. Nie posiadają bowiem zdolności organizatorskich. Bywają czasem lekkomyślni dlatego nie powinni zabierać się także za handel. W swym życiu będą poddawani wielu próbom czasem niekorzystnym zmianom, które należy przyjmować ze zrozumieniem albowiem tylko takie rozwiązanie może przynieść korzystny finał. Myśląc o małżeństwie osoby spod znaku wagi powinny kierować się rozsądkiem a nie uczuciem bo tylko taki związek może przynieść im zadowolenie i szczęście. Tylko w rozwadze tkwi ich przyszłość.

  Planeta : Wenus ; Kamień : opal : Kolor : błękit ; Dzień : pi+/-tek.  Skorpion (24.10 - 22.11)  Planeta Mars wpływa niezwykle mocno na charaktery osób urodzonych we wtorki. Mars bowiem uważany jest za planetę nerwów, czyli wojen, dlatego tak mocno oddziaływuje na ludzi. I choć osoby osoby urodzone pod jego znakiem są w zasadzie dobre, przyjemne i miłe to jednak w życiu zdradzają duże podenerwowanie. Nieraz mają duże problemy z opanowaniem swojego temperamentu. Wykazują duże zdolności w nauce i wykonywaniu zawodu, lubią osiągać duże zarobki, albowiem kochają luksusowe życie. Bywa i tak, że niektórzy - szanując się - dużo oszczędzają na starość. Ich majątek nie zawsze trafia w dobre i godne ręcę. Bardzo często ludzie spod skorpiona przyrzekają coś komuś a danej obietnicy nie dotrzymują. Nie liczą się poważnie z własym słowem danym komuś. Jakże często upajają się pochwałami, rozkoszują się w pochlebstwie. Zbyt wysokie mniemanie o sobie przysparza im wielu rozczarowań. Nie umieją uderzyć się w piers i przyznać do popełnionego błędu. Zarozumiałość idać u nich na każdym kroku. Kobiety spod znaku skorpiona są niestałe, lubią kokoetować mężczyzn, zwodzić, rzucać przyrzeczenia na wiatr, dawać słowa bez pokrycia. Postępują bez ambicji, są niekonsekwentne. Pomimo to są w małżeństwie przykładymi żonami , umiejętnie prowadzą dom,dobrze zarządzaja majątkiem, dbają o męża i o dzieci. Charaktery kobiet skorpionów są niezwykle rozchwiane. Mężczyźni spod skorpiona są samolubni, nie umiją współżyć w towarzystwie, nie mają przyjaciół. Są tak dumni z siebie, swoich osiągnięć, są tak zarozumiali, że aż nietolerancyjni w stosunku do osób mniej zaradnych. iągle udaje im się lawirowanie między prawdą a plotką, dobrem a złem, kłamstwem a prawdą, ale z regóły są kłamcami. Są także skryci, gadatliwi i chętnie o drugich plotkują. W związku małżeńskim są trudni, gdyż chcą być zawsze i wszędzie na najwyższym szczeblu. Panem domu jest mężczyzna spod skorpiona. Rodzinie poświęcają wiele czasu, skłonni oddać dzieciom wszystkie swoje siły i dorobek życia. Najlepsze i najtrafniejsze połączenie jest wtedy kiedy występuje zgodność charakterów, dlatego związek osób spod znaku skorpiona jest najlepszym wyjściem. A więc skorpion ze skorpionem i z nikim innym. Osoby spod skorpiona nie powinny sposobić się do rządzenia lub kierowania ludźmi, mają bowiem zbyt wiele wad, by mogli je opanować. Nie nadają się także na przywódców duchowych. Muszą natomiast wiele pracować nad sobą by nie popaść w konflikt z otoczeniem. Powinni opanować swoje gadulstwo, ujarzmić tendencje do tyranii, powstrzymać swoją zawziętość, nie uzewnętrzniać swoich nerwów. Skorpiony więcej mają obok siebie wrogów niż przyjaciół, dlatego muszą postępować w życiu bardzo taktownie. Takie postępowanie ułatwi im w życiu także osiągnięcie dużych korzyści w handlu, do którego mają niezwykłe predyspozycje. Nie powinni kierować się byle niepowodzeniem, bowiem ryzyko które cechuje ich w życiu, w konsekwencji zawsze może doprowadzić do pozytywnego rezultatu. Finałem niepowodzeń w przypadku skorpiona zawsze jest sukces.

  Planeta : Mars ; Kamień : topaz : Kolor : czerwony ; Dzień :wtorek.  Strzelec (23.10 - 21.12)  Strzelec różnorako obdarza swoich wybrańców zaletami i wadami. Osoby urodzone pod jego znakiem są praktyczne, przedsiębiorcze, odważne pracowite oraz konsekwentnie postępowe. Nic co nowe nie jest im obce, a wszystkie innowacje zawsze chętnie stosują w życiu. Są o dużych horyzontach myślowych, bystre w podejmowaniu przedsięwzięć, staranne w wykonywaniu zlecanych i własnych zadań - cenią porządek i oszczędność. I choć oszczędność jest pierwszym krokiem do skąpstwa, to oni nie popadają w ten nałóg. Jeżeli chodzi o wady osób spod znaku strzelca to są nimi : gniew, wybuchowość i zbyt częste zrażanie do siebie ludzi uczciwych, dobrych i przyjaznych. Zbyt szybko dają się wyprowadzić z równowagi. Ich zalety to prawdomówność, szczerość, uczciwość, otwartość. Kobiety natomiast nie legitymują się tymi wszystkimi zaletami, ani też nie posiadają wyżej wymienionych wad. Są coprawda zarozumiałe, nie czułe na dole drugich, ale równocześnie czułe dla rodziny i bliskich, nawet bardzo szlachetne w prostolinijnym postępowaniu. Na codzień są do przesady ruchliwe i energiczne. W małżeństwie są dobrymi towarzyszkami mężów, dorównują im w rozwijaniu zainteresowań, są dobrymi gospodyniami. Mężczyźni spod znaku strzelca bywają trudni w pożyciu małżeńskim, albowiem zbyt wiele czasu i energii poświęcają na sprawy społeczne. Wykazują dużą pracowitość, dbają o dotrzymanie warunków przyjaźni oraz znajomości, w życiu ujawniają duży temperment. Fizycznie są bardzo sprawni ale psychicznie rozklekotani, lekkomyślni toteż nieraz przeżywają trudności, oddają się różnym hazardom. Nie dbają o majątek i dorobek. Jeżeli chodzi o związek to strzelec najlepiej zgadza się z koziorożcem. Ludzi spod tego znaku czekają różne niepowodzenia i nieporozumienia małżeńskie, dlatego muszą wykazywać we współżyciu wiele cierpliwości i opanowania a także wyrozumiałości dla słabostek drugiej osoby. Jeżeli nie będą tak postępować to małżeństwu grozi szybki kryzys, aż do rozpadu włącznie. W takiej sytuacji musi nad nerwami wziąć góre rozsądek. Osoby spod strzelca są zdolne osiągnąć powodzenie w zawodzie dlatego powinny śmiało podejmować ryzyko. Mogą także odnosić sukcesy handlowe i dyplomatyczne. Pisane im jest spędzenie wiele czasu poza domem i ojczyzną. Do trybu ich życia wpisane są podróże. Znaczone im są wysokie stanowiska bowiem mogą się legitymować niezwykłymi zdolnościami.

  Planeta : Jowisz ; Kamień : turkus ; Kolor : złoty ; Dzień : czwartek.  Koziorożec (22.12 - 20.01)  Planecie Saturn przypisana została sobota, więc osoby urodzone w tym dniu są pod przemożnym jej wpływem. Natura Saturna jest chłodna dlatego osby spod tego znaku są dziwnie oziębłe. Saturn może przynieść tym ludziom wiele nieszczęścia. Potrafią jednak oni swoją energią rozpędzić czarne chmury przysłaniające horyzont życiowy. Osoby urodzone pod znakiem koziorożca są ambitne, rozsądne, stanowcze i pracowite. Zdolne są do czynienia odkryć i wynalazków. We współżyciu i w społeczeństwie mogą być życzliwe i przyjacielskie, dyskretne i godne zaufania choć równocześnie zbyt chłodne, nieczułe na zwierzenia bliskich. Nie znoszą mieszania się w ich prywatne, domowe, rodzinne życie - cenią niezależność i wolność osobistą. Osoby koziorożca bywają także zarozumiałe, niedostępne i pyszne. Nieraz przywiązują zbyt dużą wagę do ubioru, kreacji i wyglądu. Postępują zbyt krańcowo - bywają hojne, dobroduszne albo skąpe do przesady - czasem pełne dobrych myśli to znów pesymistyczne. I w takich sytuacjach podejmują sprawy życiowe wykraczające poza ich siły. Kobiety spod tego znaku posiadają wiele zalet - są zdolne, systematyczne, wierne, gościnne i oszczędne. Ponad wszystko przedkładają rodzine i dom. A ponieważ nie odznaczają się łagodnym i delikatnym postępowaniem. rzadko idą w gościne, natomiast częściej podejmują gości. Mężczyźni koziorożca są praktyczni, wygodni, umieją stosownie ustawić się w życiu. Cenią dobre warunki życiowe, ambitnie kierują interesem, uparcie dążą do celu. Z tego powodu nieraz ujawniają zapędy do tyranii, lekceważenia innych, dyktowania innym swoich przekonań I choć taki tryb przysporzy im wiele kłopotów, to jednak osiągną swój cel, nabędą bogactwa i staną się bardzo skąpi. Ich majątek nie trafi w godne ręce i zostanie wkrótce roztrwoniony. Związek koziorożca z osobą spod tego samego znaku bywa szczęśliwy i owocny i osiąga najwyższe uznanie. Koziorożec nie może łączyć się ze skorpionem. Ludzi spod tego znaku oczekują liczne i różne niespodzianki, dlatego powinni przyjmować je ze spokojem. Często mogą to być zmiany w zawodzie, a nawet pogorszenie na zdrowiu. Bywa, że cierpiące na różne ciężkie choroby zdrowieją i żyja długo i szczęśliwie. W takiej sytuacji wyróżnią się w działalności społecznej osiągną wysokie szczeble hierarchii publicznej, obdarzeni zostaną wysokimi zaszczytami. Jeżeli pracować będą w przemyśle, muszą być przygotowani na dłuższe podróże. Równocześnie muszą dawać baczność, by nie wmieszać się w sprawy trudne i kłopotliwe.

  Planeta : Saturn ; Kamień : granat ; Kolor : zielony : Dzień : sobota.  Wodnik (21.01 - 20.02)  Kobiety spod znaku wodnika są gospodarne, zaradne i pracowite, o wielkim temperamencie i szerokim horyzoncie myślowym. Interesują się wszystkim, nierzadko ujawniają się jako intelektualistki. Chwilowe niepowodzenia, które ich także nie omijają, pokonują rozwagą, umiejętnościami współżycia w społeczeństwie. Często także przewodzą mężczyznom. Mężczyźni urodzeni pod znakiem wodnika stanowią wspaniały typ na idealnego małżonka. A ponieważ planeta niezwykle silnie ukierunkowuje myślenie i działanie mężczyzny - a jest ono typu stoickego - stąd też stają się oni łagodni, pogodnego ducha, dobrotliwi oraz bardzo towarzyscy. Związek małżeński kobiety wodnika z mężczyzną wodnikiem jest w każdym przypadku doskonałym związkiem, a rodzą się z niego zdolne dzieci, choć charakterem odbiegające od rodziców. Osoby spod znaku wodnika cechuje spokój, szczerość, otwartość na towarzystwo, dobroduszność, która nieraz przynosić może zmartwienia. A ponieważ wodniki są uprzejme, cierpliwe, spokojne, nie denerwują się, nie często ujawniają gniew. Kobietę lub mężczyznę spod wodnika można również poznać po wyglądzie zewnętrznym, albowiem przywiązują do wyglądu wagę, są zadbani o subtelnej powierzchowności, gusownie i elegancko się noszą. Kochają się w tytułach. Nierzadko tracą czas na to by dowiedzieć się co o nich sądzą inni ludzie, a zwłazcza osoby spod znaku wodnika. Opinie te biorą sobie do serca - a żeby poprawić swoje postępowanie często zasięgają rad u raków. Rady te nie przypadają im jednak do gustu, dlatego nieraz bywają bardzo rozczarowani. Mimo to zawsze emanuuje z nich spokój, a mając dar umiejętnego współżycia są mile widziani w towarzystwie, na które oddziaływują uspokajająco. Wpływ wodnika na osoby urodzone pod jego znakiem jest przemożny, pozytywny i niezwykle korzystny. Chwilowe niepowodzenia w ich życiu szybko przemijają i powraca spokój, ład i koniunktura. Dlatego osoby urodzone pod tym znakiem mogą i powinny śmiało podejmować wyzwania życiowe, które w dużej przewadze realizowane będą pomyślnie. Pisane jest im także powodzenie w zawodzie i duże sukcesy handlowe. Nie powinny zrażać się byle drobnym niepowodzeniem, a także suytuacją o znamionach dramatycznych, bowiem i te szybko przeminą. Wodniki muszą być przygotowane na to, że w życiu czeka ich kilka tragicznych wydarzeń, które jednak będą mieć pozytywny epilog. Zdrowie osób spod wodnika jest dobre, ale powinny one dbać o właściwą kondycję, troszczyć się o prawidłowy tryb życia, nie forsować swych nerwów, troszczyć się o równowage ducha.

  Planeta : Uran ; Kamień : ametyst.  Ryby (21.02 - 20.03)  Kobiety urodzone pod znakiem ryb są delikatne, skromne, a nawet bojaźliwe, nieraz nie mają zaufania do siebie. Toteż nieraz działają zbyt pochopnie, nawet lekkomyślnie. W sumie jednak są dobrymi gospodyniami. Fakt, że są postaciami delikatnymi o subtelnych rysach i niemocnym zdrowiu sprawia że nieczęsto podejmują decyzje. Brakuje im także energii życiowej, są ciągle pełne optymizmu. Ryby są przeważnie dobrymi matkami i żonami, rodzina i znajomi obdarzają je sympatią. Mężczyźni jako brzydsza część ludzkości urodzeni pod dominującym wpływem ryb są dziwni, podejrzliwi, najczęściej pyszni. Jakże często osobnicy tacy bywają niezaradni, niepraktyczni, rozrzutni, skłonni nawet do roztrwonienia dorobku całego życia. Przy tym są weseli i dobrego serca. Mężczyźni posiadając te przywary, są jednak dobrymi mężami i ojcami i sumiennymi pracownikami. Ludzie spod ryb są konserwatywni, przywiązani do swych przekonań, rzadko podejmują zmianę swych decyzji. Cechuje ich wysoka religijność, tendencja do szczerej przyjaźni, dążenie do realizacji szczytnych ideałów i szlachetnych czynów. Miłują piękno, są ludźmi godnymi zaufania, mimo że działają nieraz impulsywnie, bez zastanowienia. Ryby z rakiem stanowią najlepszy związek, choć i ryby z koziorożcem stanowią trwałą jedność. Osoby spod znaku ryby są " od urodzenia" przeznaczone do związku małżeńsiego, więc nie powinny odwlekać daty jego zawarcia. Tylko wczesne małżeństwo zapewni im szczęście i całkowite zadowolenie. Bezżennych natomiast może spotkać wiele niepowodzeń, kłopotów i zmartwień. Ryby mogą uzyskać majątek na drodze spadku lub przypadkowych darowizn. NIe należy jednak cały czas na to liczyć bowiem każdy jest kowalem swojej fortuny. Ludzie urodzeni pod tym znakiem powinni postępować ostrożnie, rozsądnie, by nie ulegać otoczeniu, które nie zawsze działać na nich pozytywnie. Nie należy poddać się wpływom obcych osób, które mogłyby doprowadzić do rozbicia rodziny. Przestroga dla ryb : sprawy prywatne traktujcie rozumowo, cierpliwie i rozsądnie albowiem tylko te zalety przeprowadzą was przez życie szczęśliwie.

  Planeta : Jowisz i Neptun ; Kamień : krwawnik ; Kolor :srebrny ; Dzień : czwartek.

  * INFO * * PSYCHOLOGIA * * ARTYKUŁY * * KAROL KOT * * HOROSKOP * * NETBUS * * GUESTBOOK * * KONTAKT *